ביטול צווי מעצר בינלאומיים

אינטרפול – ביטול צווי מעצר בינלאומיים

האינטרפול הוא ארגון בינלאומי הממוקם בצרפת, אשר נועד לחבר בין גופי שיטור לאומיים במדינות החברות בארגון. לארגון אין סמכויות חקירה עצמאיות אלא הוא מסייע לחבר בין גורמי שיטור שונים במדינות החברות בו.

כאשר מדינה מסוימת מבקשת לעצור אדם שנמצא מחוץ לגבולותיה היא פונה לאינטרפול שיוציא צו מעצר בינלאומי (red notice), דבר המקשה על אותו אדם לנוע בעולם, שכן האינטרפול מפיץ בין המדינות החברות בו את העובדה שהוא מבוקש במדינה מסוימת, דבר שעשוי להביא להסגרתו לאותה מדינה.

צווי המעצר הבינלאומיים עלולים להוות כלי בידי משטרים טוטליטריים, אשר עושים בהם שימוש לרדיפה אחרי מתנגדי משטר. דוגמא מובהקת לכך היא הצו שטורקיה הוציאה נגד שחקן קבוצת הכדורסל ניו יורק ניקס, אנס קאנטר, שהתבטא רבות נגד המשטר הטורקי.

על מנת לוודא שהשימוש בצווי המעצר הבינלאומיים ייעשה בהתאם לכללי האינטרפול, בארגון קיימת וועדה האחראית על פיקוח הטיפול במידע העובר במאגרי המידע של האינטרפול. המדובר בגוף עצמאי שנועד להבטיח שהעיבוד של מידע אישי על ידי האינטרפול יעלה בקנה אחד עם הכללים שהארגון קבע בעניין זה.

בהתאם לכללי הארגון, כל אדם רשאי לפנות לוועדה כדי לברר האם קיים מידע (צווי מעצר) אודותיו במאגרי האינטרפול, ובמידה וכן הוא רשאי לבקש מהוועדה למחוק את המידע ולאפשר לו לנוע בחופשיות בעולם.

משרדנו נמנה על המשרדים הבודדים בארץ המעניקים ייצוג בפני הוועדה לצורך הגשת בקשה לקבלת ומחיקת מידע ממאגרי האינטרפול. לצורך מתן שירות מקיף ומקצועי, משרדנו חבר למשרד בן ארי, פיש, סבן ושות’, המתמחה, בין היתר, במשפט הפלילי. ביחד אנו מעניקים טיפול מקיף במטרה להעניק ללקוחותינו את חופש התנועה ברחבי העולם ללא חשש.

אסף גופר – משרד עורכי דין

אסף גופר משרד עורכי דין הוא משרד המתמחה במספר תחומי נישה במשפט הפרטי והציבורי.

עו”ד אסף גופר צבר ניסיון עשיר במשרדי עורכי הדין המובילים בארץ כאשר שימש כיועץ משפטי לגופים ציבוריים שונים. כמו כן, עו”ד אסף גופר צבר ניסיון עשיר בייצוג אנשים פרטיים, מוסדות וגופים ציבוריים בפני הערכאות השונות, תוך התמחות ספציפית במשפט הציבורי על כל רבדיו ובתחום התובענות הייצוגיות, כאשר הוא ייצג הן תובעים ייצוגיים והן משיבים בתובענות ייצוגיות.

משרדנו דוגל במתן ייעוץ משפטי מעמיק ויסודי המתבסס על הידע המשפטי הנרחב שצבר עו”ד אסף גופר במהלך השנים, תוך מתן דגש על היחס האישי ללקוח והתאמת השירותים המשפטיים לצרכים הספציפיים של הלקוח.

צור קשר

השאירו פרטיכם או לחלופין צרו קשר באחת מהדרכים הבאות, ואשמח לענות על כל שאלה:

סגירת תפריט
דילוג לתוכן